oczyszczalnia biologiczna

Czym są tunele rozsączające?

Tunel gafa został stworzony z myślą o terenach, na których nie została rozprowadzona sieć kanalizacyjna. Dzięki niemu możliwe jest rozprowadzanie w gruncie wody deszczowej, ale też ścieków, które zostały już oczyszczone poprzez przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Rozsączanie w gruncie deszczówki i przefiltrowanych ścieków służy przede wszystkim rozprowadzaniu w ziemi nadwyżki wody. Tunel gafa może być zamontowany w dowolnym miejscu, jest świetną alternatywą albo systemem wspomagającym dla innych modułów, takich jak oczyszczalnia drenażowa. Może być stosowany samodzielnie albo jako uzupełnienie.

Co ciekawe, tunel gafa może składać się z jednego modułu bądź elementów połączonych, w zależności od indywidualnych potrzeb gospodarstwa. Montaż całego systemu jest niezwykle prosty i z powodzeniem właściciel terenu może wykonać go samodzielnie. Do jego ułożenia nie jest konieczny ciężki sprzęt, a poszczególne składowe tunelu montuje się na tzw. zatrzask.

Tunel gafa jest coraz częstszym wyborem w gospodarstwach ekologicznych, które nie chcą korzystać z tradycyjnych szamb, a wodę deszczową starają się rozsądnie wykorzystywać. Rozsączając ją w gruncie, dostarczają roślinom solidną dawkę wartości odżywczych, jakie niezbędne są do obfitego kwitnienia.

Cieszy również fakt, że tego typu rozwiązanie nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. To opłacalna inwestycja, na którą może sobie pozwolić każde gospodarstwo domowe, niepodłączone do sieci kanalizacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *