zbiornik na wodę

Wykorzystanie wody deszczowej

Okazuje się, że deszcz może być zbawienny i to nie tylko patrząc na minimalizowanie zjawiska suszy, ale także patrząc na nasze codzienne funkcjonowanie.

Zbiorniki na deszczówkę znajdują się praktycznie w każdym gospodarstwie wiejskim, korzystają z nich właściciele przydomowych ogródków. Warto jednak wiedzieć, że woda deszczowa ma dobroczynny wpływ nie tylko na hodowaną roślinność ze względu na sam aspekt zapewniania podłożu wilgoci. W deszczówce znajduje się również mnóstwo cennych wartości odżywczych, które dla ogrodnictwa mają podobne znaczenie, co nawóz. Kwiaty o wiele lepiej i dłużej kwitną, owoce i warzywa są bardziej dorodne.

I to nie wszystko. Deszczówka jest przecież darmową wodą, którą można wykorzystywać na wiele sposobów i to nie tylko w przydomowych uprawach. Chociaż zbiornik na wodę deszczową nie zapewni nam dostępu do wody pitnej, to z całą pewnością deszczówkę można wykorzystać w ramach licznych czynności domowych. Taka woda nadaje się idealnie do spuszczania nieczystości w toalecie, mycia samochodu bądź narzędzie ogrodowych. Deszczem umyjemy meble z technorattanu, ogrodzenie domu czy wszelkie elementy dekoracyjne naszej posiadłości.

Samo odzyskiwanie wody deszczowej nie jest drogie, konieczna jest jedynie inwestycja w zbiorniki na deszczówkę, a to jednorazowy wydatek rzędu maksymalnie kilkuset złotych. Wielkość zbiornika należy zaś dobierać zgodnie z zapotrzebowaniem na wodę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *