oczyszczanie wód

Wyparki próżniowe z pompą ciepła

W ramach oczyszczania ścieków przemysłowych coraz częściej wykorzystywane są urządzenia gwarantujące dodatkowe korzyści. Doskonałym na to przykładem są wyparki próżniowe, które są rozbudowywane między innymi o systemy grzewczy. Czy warto z nich korzystać? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Rozwiązania tego typu znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle chemicznym, galwanicznym, mechanicznym i poligraficznym. Użytek robią z nich ponadto firmy działające w obszarze gospodarki odciekami.

Czym wyróżniają się tego typu wyparki? Dostarczanie energii odbywa się dzięki układowi pompy ciepła, przez wymiennik płaszczowy wokół komory kotła. Wewnętrzna powierzchnia wymiany ciepła jest ciągle oczyszczana przez układ zgarniaczy.  Wyparki pracują w temperaturze około 30 stopni Celsjusza, generują podciśnienie wynoszące 5 kPa. Istotne znaczenie ma tak zwana komora wrzenia, w której dochodzi do mieszania koncentratu. Dzięki temu jego stężenie końcowe jest bardzo wysokie.

Dlaczego warto inwestować w tego typu wyparki?

Przemysłowe oczyszczalnie ścieków korzystają z tego typu rozwiązań z co najmniej kilku powodów. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że wyparki gwarantują wysoką jakość odzyskanej wody (destylatu), dzięki czemu może być ona ponownie wykorzystana. .

Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną omawianych urządzeń, śmiało można podkreślić, że okażą się one odpowiednie dla ścieków wstępnie zagęszczonych lub o wysokiej zawartości zawiesiny czy substancji rozpuszczonych. Wyparki pozwalają ponadto na oczyszczanie ścieków przemysłowych o stosunkowo niewielkich przepływach dziennych.

Właściwy partner z dziedziny oczyszczania jest w stanie dobrać najlepsze rozwiązania, które będą odpowiadały możliwościom, a także wymaganiom przedsiębiorstwa. Warto więc zwracać szczególną uwagę na to, z kim współpracujemy. Ma to wpływ nie tylko na jakość dostarczanych sprzętów, ale również na możliwość wypełnienia wszystkich istotnych norm oraz zasad, stawianych przez obowiązujące obecnie prawo.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *